OK
Używamy cookies, aby zapewnić ci najlepszą wygodę zakupów.

Dzianiny z bawełny organicznej

Bawełna organiczna zyskuje na coraz większej popularności. W artykule pragniemy przybliżyć niesamowite właściwości bio bawełny.

Produkcja bawełny organicznej jest ściśle kontrolowana, wolna od szkodliwych chemikaliów i produkowana bez użycia maszyn. Jest ona odchwaszczana i zbierana ręcznie, dzięki czemu jest o wiele czystsza, a do jej mycia stosowane są łagodne i naturalne środki. To powoduje, że bawełna ta jest lepszej jakości od tej tradycyjnej.

Uprawia się ją na plantacjach, na których nie stosuje się pestycydów, ani chemicznych dodatków do nawozów. Wykorzystywane są natomiast naturalne substancje, które podlegają biodegracji, m.in. czosnek, lucerna, kwasek cytrynowy albo chilli. 

Gleba, na której hodowane są bawełny musi być oczyszczona, aby nie przyjmować substancji chemicznych. Proces oczyszczania trwa nawet kilka lat, a ma to na cele uszlachetnienie produktu.

Ponadto podczas upraw bawełny organicznej zużywa się mniej wody. Natomiast osoby pracujące przy zbieraniu bawełny otrzymują lepsze wynagrodzenie i mają odpowiednie warunki pracy. 

Bawełna organiczna barwiona jest naturalnymi barwnikami, m.in. gliną, co powoduje, że posiada znacznie mocniejsze włókna. Odcienie kremowe, białe, beżowe lub zielone nie muszą być dodatkowo farbowane - barwa jest bowiem niezwykle trwała.

Wybierając dzianiny z bawełny organicznej wspieramy ekologiczne uprawy. Ponadto mamy pewność, że produkty z bawełny organicznej nie podrażnią naszej skóry i nie uczulą. Polecamy te dzianiny dla osób o skórze wrażliwej, skłonnej do uczuleń, a także dla dzieci i niemowląt.

Warto zadbać, aby materiały, które dotykają naszej skóry były jak najlepszej jakości, co przełoży się na nasze zdrowie. Bawełna organiczna nie zawiera zanieczyszczeń w postaci substancji, które są uznawane za niebezpieczne dla ludzkiego układu nerwowego, takich jak pestycydy, wybielacze i sztuczne barwniki.

Materiał jest miękki w dotyku, elastyczny oraz przyjemnie pachnie. Ubrania wykonane z biobawełny są wytrzymalsze i lepiej znoszą pranie, dzięki czemu posłużą nam na dłuższy czas. Ponadto są niesamowicie oddychające, co zapewnia komfortowe noszenie odzieży nawet podczas dużych upałów. 

Bawełna organiczna posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Jest to system certyfikacji i badań produktów włókienniczych na wszystkich stopniach obróbki. Produkty, które posiadają takie oznaczenie są wolne od substancji szkodliwych i potencjalnie szkoldiwych, które mogą negatywnie oddziaływać na zdrowie człowieka. 

Podsumowując bawełna organiczna posiada wiele zalet. Zachęcamy gorąco do uszycia odzieży z tej wspaniałej dzianiny.