OK
Używamy cookies, aby zapewnić ci najlepszą wygodę zakupów.

Międzynarodowy Dzień Maszyny do Szycia

Dnia 13.06 wypada Międzynarodowy Dzień Maszyny do Szycia - wszyscy pasjonaci szycia z pewnością świętują ten wyjątkowy dzień.

W niniejszym artykule pragniemy przedstawić troszkę historii i ciekawostek.

Przed wynalezieniem maszyn do szycia, szwy wykonywane były ręcznie. Pierwsze osoby zajmujące się konstrukcją maszyn do szycia próbowali naśladować ruchy ręczne, ale niestety kończyło się to niepowodzeniem.

Jako pierwszy nad maszyną do szycia pracował Charles Fredrick Wiesenthal, który pracował w Anglii nad maszyną do szycia. W 1755r. otrzymał patent na wynalezioną igłę. Niestety w jego maszynie cała igła przechodziła przez materiał, co czyniło jego kontrukcję niepraktyczną.

Po kilkudziesięcu latach, ostatecznie współczesną maszynę do szycia opatentował Isaac Merritt Singer. Był on inżynierem, który miał okazję obserwować naprawę starej maszyny do szycia. Stwierdził wtedy, że chciałby udoskonalić maszyny do szycia. Jego maszyna do szycia miała stopę przytrzymującą materiał na miejscu. Skorzystał on z pomysłów swoich poprzedników, co spowodowało, że maszyna została ulepszona i w roku 1851 otrzymał amerykański patent na swój wynalazek.

Kolejni inżynierowie maszyn do szycia wprowadzali szereg ulepszeń, które pozwalały na komfortowe szycie odzieży.

Wynalezienie maszyny do szycia stanowiło rewolucyjną zmianę. 

Współczesne maszyny do szycia posiadają napęd elektryczny, zaś dzięki zastosowaniu silników krokowych i komputerów, maszyny potrafią wykonać bardzo skomplikowane wzory na powierzchni tkaniny.

Przemysłowe zastosowanie maszyny do szycia zmniejszyło obciążenie gospodyń domowych, przenosząc z nich produkcję odzieży i szwaczek do dużych fabryk. Spowodowało to także skrócenie czasu produkcji, co oznaczało znaczny spadek ceny odzieży.

Dziś wiele osób interesuje się krawiectwem, szyciem swoich własnych oryginalnych produktów, co nas bardzo cieszy. 

Zachęcamy Państwa do pochwalenia się swoimi umiejętnościami szycia. Podziel się z nami swoimi ulubionymi wskazówkami i tipami, dotyczącymi szycia. Albo wyślij nam zdięcie swojego ulubionego uszytego przedmiotu.