OK
Używamy cookies, aby zapewnić ci najlepszą wygodę zakupów.

Pomysł na rozkloszowaną spódniczkę

Dzisiaj pragniemy przedstawić tutorial na rozkloszowaną spódniczkę, która nada się na każdą porę roku.

Ten krój spódniczki idealnie zamaskuje szersze biodra, większa uda i podkreśli naszą talię.

 

Do jej uszycia zdecydowaliśmy się użyć naszej wysokiej jakości dzianiny bawełnianej z certyfikatem GOTS. Materiał ten jest bardzo wygodny, naddaje się, jest miły w dotyku. Co ważne, posiada certyfikat Oeko-Tex klasy I oraz certyfikat GOTS, który świadczy o wysokiej  jakości materiału. Proces produkcji dzianin z GOTS jest niezwykle przyjemny dla środowiska. 

Krój spódnicy składa się tylko z dwóch części, którymi są sama spódnica i pasek. Z uszyciem tego modelu spódnicy poradzą sobie z pewnością także początkujące szwaczki. 

Czego potrzebujemy:

Postęp prac:

1. Najpierw narysujemy krój spódnicy, który będzie zgodny z twoimi wymiarami i wymaganą długością.

2. Nałóż rozcięcie na złożoną dzianinę bawełnianą, narysuj i dodaj 1 cm do szwu w pasie i zagnij dolną krawędź spódnicy. Z dzianiny wytniemy taśmę, która będzie miała 2x wysokość końcowej taśmy.

3. Złóż dzianinę na pół i przypnij ją jedną w drugą ze spódnicą i zszyj całość. Możesz szyć na specjalnej maszynie do szycia, ale także na klasycznej z wykorzystaniem elastycznego ściegu.

4. Przyklej pasek włókniny z tyłu dolnej krawędzi, aby wzmocnić i zapobiec nieestetycznemu obracaniu się dolnej krawędzi.

5. Oczyść dolną krawędź, zagnij lewy naddatek szwu do tyłu żelazkiem i zszyj krawędź ozdobnie.

Jeśli spódnica opada w pasie lub boisz się jej zgubić, po prostu włóż gumę w pas, a spódnica nie ruszy się ze swojego miejsca. 

Spódnica jest gotowa - ten tutorial jest naprawdę prosty!