OK
Używamy cookies, aby zapewnić ci najlepszą wygodę zakupów.

Wielkanocny wieniec - tutorial

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nimi zaczyna na nas oddziaływać wiosenna pogoda, która jest pieszczotą dla duszy po długiej zimie. Czas więc pomyśleć o dekoracjach wielkanocnych i zacząć je tworzyć. Zaproś dzieci do zrobienia prostego wieńca, dobrej zabawy i wymyślenia wielu wariantów kolorystycznych lub tematycznych dekoracji. W naszym wieńcu wielkanocnym zastosowaliśmy kolory związane z tym okresem:  

Kolor czerwony ma nas chronić przed złymi duchami i symbolizować nową nadzieję, miłość i życie.

Z kolei kolor zielony to symbol poczucia bezpieczeństwa i nadziei.

Żółty kolor dodaje życiu nowej energii, harmonii i odprężenia.

BĘDZIEMY POTRZEBOWAĆ:

- nożyce - karton - pistolet do klejenia lub klej tekstylny - filc do dekoracji - wybraliśmy kolory czerwony (07070/015), zielony (07070/025) i żółty (07070/035) - Paski tiulu 0,5m - wybraliśmy kolory czerwony (04972/015), zielony (04972/024) i żółty (04972/035)   POSTĘPOWANIE:   1. Najpierw z kartonu wycięliśmy kółko - narysowaliśmy duży i mały talerz   2Z tiulu wycinamy paski na szerokość tkaniny o szerokości 5 cm, a następnie dzielimy je na cztery kawałki o tej samej długości      

3. Powstałe paski tiulu złóż na pół i za pomocą przewleczonej nici zawiąż, zaciśnij i kontynuuj na całym obwodzie koła (ilość pasków zależy od wielkości koła) 

4. Z filcu wycinamy dekoracje (jajka, liście, kwiaty), sklejamy je razem i przyklejamy do spodu wieńca

5. Do wieńca przymocuj kokardkę do zawieszenia na drzwiach lub ścianie

Świętuj nadejście wiosny prostym wieńcem, ciesz się przyjemnym popołudniem z dziećmi i udekoruj dom wesołymi ręcznie robionymi dekoracjami i wyślij je do nas, abyśmy wszyscy mogli się wzajemnie inspirować.