OK
Używamy cookies, aby zapewnić ci najlepszą wygodę zakupów.

Tkaniny na sukienki sylwestrowe

SYLWESTER jest to jeden z nielicznych dni, na który czekamy cały rok.

Jedną z przyczyn jest fakt, że podczas ostatniego wieczoru w roku możemy wyglądać zjawiskowo.

W tym czasie makijaż, ubiór i nastrój powinien być iście szampański. Nie ma możliwości, aby w naszej stylizacji pojawiło się zbyt wiele cekinów, tiuli, kamieni, brokatów czy innych ozdób strojących nasze ciało. Możemy puścić wodze fantazji.

W tym roku możemy zapomnieć o wystawnych balach i imprezach w dużym gronie, natomiast to nie musi oznaczać siedzenia w piżamie przed telewizorem.

Biorąc pod uwagę porę roku i charakter sylwestra z pewnością znajdziemy odpowiednią tkaninę na naszą kreację.

Jedną z tkanin, która idealnie będzie pasować na ostatni wieczór roku będzie aksamit z cekinami. To ciepła tkanina, a dzięki cekinom jest również elegancka i efektowna. Wzór cekinów sprawi, że kreacja z niej stworzona będzie ozdobą sama w sobie i nie trzeba już myśleć o dodatkach.

Wiele kobiet decyduje się zakładać sukienki mające transparentne elementy. To nadaje sylwetce lekkości. Takimi tkaninami bez wątpienia są m.in. szyfon z kropkami i tiul z motylami. Wielkim atutem szyfonu jest fakt, iż się nie gniecie. Delikatna tekstura zamszu i brokat dają wyjątkowy efekt całości.

Tiul jest bardzo popularnym materiałem używanym na sukienki sylwestrowe. Jego specyfika sprawia, że przy najmniejszym ruchu nasza sylwetka wygląda na lekką. Dodatkowego efektu dodają naszyte motylki na tiulu. Przy nawet najmniejszym podmuchu mamy wrażenie, że owady dopiero co osiadły na sukience, lub zaraz odfruną.

Koronka wydaje się być jedną z najbardziej klasycznych i uniwersalnych tkanin użytych do wykonania sukni wieczorowych. Jej atutem jest to, że jest ażurowa, delikatna, ma wyczuwalną teksturę oraz nie gniecie się. Dzięki tym cechom koronka daje ogrom możliwości przy tworzeniu kreacji (może być rozkloszowana lub dopasowana, z podszewką lub bez) na każdą sylwetkę.

Niezaprzeczalnie, tkanina plisowana świetnie sprawdzi się podczas tego wieczoru. Podobnie jak tiul i szyfon jest lekka i delikatna, ale przy tym lśniące fragmenty wydłużą sylwetkę. Plisy sprawią wrażenie delikatności i lekkości całej stylizacji.

Jeśli nie mamy wystarczających umiejętności do uszycia sukni z pomocą przyjdą nasze luksusowe wykroje Vogue. Znajdziemy tam wzory na stroje na specjalne okazje i eleganckie, efektowne sukienki.

Skupiając się na wyglądzie, nie można zapomnieć o dodatkach. Jeśli decydujemy się na prostą sukienkę warto pamiętać o lśniących spinkach, paskach, torebkach. Dla wielu kobiet to właśnie mała torebka mieszcząca najpotrzebjniejsze akcesoria dopełnia całości. Jeśli nie mamy odpowiedniej kopertówki, możemy uszyć ją przy użyciu dowolnych tkanin, lub identycznych jak przy sukience.

Nawet jeśli obecna sytuacja uniemożliwia nam wyjście na wystawny bal poczujmy się wyjątkowo w pięknej kreacji w gronie najbliższych przyjaciół.